چه ورزش هایی به کاهش وزن کمک می کنند؟ بخش دوم

0
1187
کاهش وزن با ورزش

در بخش اول راجع به شنا، دویدن، دوچرخه سواری و طناب زدن صحبت کردیم و خواندیم کاهش وزن با ورزش چگونه اتفاق می‌افتد؟ هرکدام از این چهار ورزش هوازی هستند، یعنی ورزش هایی که ضربان قلب را بالا می برند، اکسیژن بیشتری به سلول ها می رسانند و به سوخت و ساز و تجزیه چربی سرعت می دهند.

در این قسمت، علاوه بر ورزش های هوازی، چند ورزش غیرهوازی قدرتی یا کششی را هم بررسی می کنیم.

تمرین با وزنه یک روش محشر برای سوزاندن چربی و ساختن عضله است. در کنار ورزش های هوازی، کار با وزنه فرآیند کاهش وزن را برای شما خیلی سریع تر می کند. لازم نیست حتما به باشگاه بروید، می توانید چند وزنه بخرید و تمرین با وزنه را در خانه انجام دهید.

ممکن است جز افرادی باشید که انجام حرکات ورزشی برایشان کسل کننده باشد: ترکیب ورزش هوازی و وزنه یک فایده دیگرهم دارد: تنوع تمرین ها بیشتر می شود و با کمی چاشنی خلاقیت لذت تمرین برایتان چند برابر می شود.

اگر تازه کار هستید از وزنه های سبک شروع کنید. هر ست ۱۰ یا ۱۲ بار دمبل بزنید. سه ست ده تایی یا دو ست دوازده تایی برای شروع عالی است. با این کار به بدن و سیستم عصبی‌تان آموزش می دهید و بدون وارد کردن شوک به عضله ها، آن ها را آماده می کنید. بعد از گذشت هر یک ماه و نیم و با کمک مشاور رژیم آنلاین یا مربی، وزنه ها را سنگین تر و تعداد هر ست را بیشتر کنید.

کاهش وزن با دراز و نشست

دراز و نشست

کاهش وزن با ورزش و یک ورزش آشنا و پرفایده! کافی است خودتان چند بار این حرکت را تکرار کنید تا از کشش عضلات شکم متوجه شوید که چه تاثیری دارد. دراز و نشست آمده تا چربی های شما را آب کند!

آموزش اصولی و صحیح دراز و نشست: روی زمین دراز بکشید، زانوها را خم کنید و ترجیحا پاهای خود را به جایی قلاب کنید تا تکان نخورند. دست هایتان را پشت سرتان قرار دهید و قسمت میانی بدنتان را سفت کنید. بالاتنه خود را تاجایی بالا بیاورید که فاصله اش با ران هایتان شبیه V انگلیسی (یا عدد هفت) شود. اصلا لازم نیست سر یا چانه خود را به زانوها برسانید.

بد نیست بدانید که یکی از تمرین های اصلی برای به دست آورن سیکس پک انجام دادن دراز و نشست است.

کاهش وزن با ورزش

تی آر ایکس TRX

یک ساعت تی آر ایکس = سوزاندن ۵۳۰ کالری

تی آر ایکس یعنی چه؟ این کلمه مخفف Total Resistance Exercises یعنی تمرین های استقامتی برای کل بدن می باشد. این تمرین، با بهره گیری از نیروی جاذبه، از وزن خود شما برای افزایش قدرت، تعادل، انعطاف و استقامتان استفاده می کند. همچنین، در تی آر ایکس تقریبا همه عضله ها و ماهیچه های بدن درگیر می شوند.

تی آر ایکس هم برای افراد تازه کار و هم برای حرفه ای ها یک وسیله ورزشی مناسب است. تعداد و نوع حرکت هایی که می توانید با تی آر ایکس بزنید زیاد و فوق العاده متنوع اند. از آن جایی هم که یک وسیله نسبتا جدید به شمار می رود، کشف و انجام این حرکت ها می تواند روحیه شما را برای تمرین مضاعف کند.

نکته: اگر سابقه ورزش کردن ندارید و به قول معروف صفر کیلومتر هستید، یک راست سراغ تی آر ایکس نروید. از تمرین های سبک تر شروع کنید و بعد از سراغ این وسیله شگفت انگیز استفاده کنید.

بسکتبال و تکواندو

یک ساعت بسکتبال بازی کردن = سوزاندن ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری

یک ساعت تمرین فردی با توپ و حلقه = سوزاندن ۳۰۰ کالری

یک ساعت تمرین تکواندو = سوزاندن ۹۰۰ کالری

اگر دوست دارید برای کاهش وزن به جای باشگاه یا استخر رفتن، به سراغ یک کلاس ورزشی بروید، بهترین گزینه ها برای شما بسکتبال و تکواندو هستند.

اگر روحیه تیمی بیشتری دارید و کار گروهی را بیشتر می پسندید، بسکتبال ورزش شماست. بسکتبال برای تقویت قلب و سیستم عروقی و آب کردن چربی ها معجزه می کند.

ویژگی های طلایی بسکتبال عبارتند از:

– کاهش وزن

– تقویت قلب و عروق و استخوان ها

-افزایش توانایی ها و مهارت های جنبشی و حرکتی

– بالا بردن تمرکز و آمادگی ذهنی

از طرف دیگر، اگر روحیه جنگنده ای دارید و دلتان اکشن و مبارزه اساسی می خواهد، تکواندو برای شما مناسب تر است.

تکواندو ورزشی پر از فن و تاکتیک است. این ورزش همچنین روی ذهن و اصول و مفاهیم مبارزه تاکید زیادی دارد. نکته جالب ورزش هایی مثل تکواندو، ترفیعی است که با تغییر رنگ کمربندتان به شما تعلق می گیرد. از سفید شروع می کنید تا به مشکی برسید. چنین سلسله مراتبی برای حفظ پشتکار و انگیزه ورشکاری‌تان حسابی به درد می خورد.

ویژگی های طلایی تکواندو

– تسریع چربی سوزی

-بهبود عملکرد و ظاهر ماهیچه ها

– افزایش قدرت، استقامت و پویایی بدن

– افزایش چابکی و انعطاف پذیری

– بالا بردن اعتماد به نفس و روحیه رهبری

حالا که با انواع تمرین ها برای کاهش وزن با ورزش آشنا شدید، تصمیم گیری برایتان آسان تر است. دیگر شروع ورزش را به فردا موکول نکنید. به قول کمپانی نایکی، غول دنیای ورزش، «فقط انجامش بده!» دقایق امروزتان را در ورزش سرمایه گذاری کنید تا فردایتان را بیمه کنید و سلامت و خوش اندام باشید.

رژیم غذایی آنلاین

 

نظر خودتان را ارسال کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید