چرا باید رژیم گرفت؟ سه دلیل قانع کننده برای رژیم لاغری

0
1138
رژیم لاغری رژیم کاهش وزن

بسیاری از افراد تنها زمانی که برای خرید لباس جدید به مغازه می‌روند یا صحبت از یک مهمانی خاص مانند عروسی می‌شود به سراغ انواع رژیم لاغری به ویژه رژیم لاغری سریع می‌روند. دوست دارند با یک رژیم لاغری سریع به نتیجه دلخواه خود برسند. بیشتر مواقع هم این افراد در این نبرد شکست می‌خورند و رژیم گرفتن را کنار می‌گذارند.

اما باید بدانید رژیم درست که برنامه غذایی آن توسط دکتر برای شخص شما تنظیم شده باشد فوایدی بیشتر از سایز شدن اندازه یک لباس دارد. زمانی که خودتان را دوست داشته باشید و از مواد مغذی که برای روح و جسم شما مفید باشد استفاده کنید، برنامه غذایی را در پیش خواهید گرفت که به سلامتی شما کمک کند.

اگر در اینترنت جستجو کنید با انواع رژیم لاغری مواجه می‌شوید، اما ما به شما توصیه می‌کنیم بدون مشاور و خودسرانه هیچ وقت به سراغ برنامه رژیم لاغری نروید. اما اینکه یک رژیم اصولی و برنامه غذایی استاندارد چه کمکی می‌تواند به شما بکند و اینکه چرا باید رژیم بگیرید را در ادامه بخوانید:

رژیم لاغری و رژیم کاهش وزنبا یک برنامه غذایی اصولی، بدن شما از شما تشکر خواهد کرد

یکی از عامل‌های چاقی بی‌تحرکی است. به خصوص خانم‌های شاغل یا افرادی که زمان کمی برای ورزش کردن دارند بیشتر در معرض خطر افزایش وزن قرار دارند. اثرات این اضافه وزن را به خصوص در زمان‌هایی که سعی می‌کنند از پله‌ها بالا بروند یا به اتوبوس برسند بیشتر می‌توان مشاهده کرد. زانوها نیز اولین عضوی هستند که این میزان بار اضافی را باید تحمل کنند.

بنابراین با رژیم گرفتن در درجه اول به مفاصل خود کمک کرده‌اید. در اصل، با استفاده از انواع رژیم غذایی استاندارد است می توانید حتی اگر مبتلا به آرتروز باشید، درد زانوی خود را به نصف کاهش دهید.

در نتیجه، با یک برنامه رژیم لاغری، علاوه بر اینکه سریع‌تر می‌توانید قدم بردارید، راندمان اکسیژن شما نیز بهبود میابد. تمام این عوامل نیز در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و باعث افزایش اعتماد به نفس و انرژی شما می‌شوند. در این موقع است که شما می‌توانید احساس بهتری به خود داشته باشید.

 

با یک برنامه رژیم لاغری استاندارد از ابتلا به بیماری‌ها در امان باشید

رژیم لاغریمی‌توان گفت هر چه‌قدر توده‌های چربی شما افزایش یابد به همان میزان خطر ابتلا به بیماری‌های متعدد هم زیاد می‌شود. بیشتر هم در این زمان است که افراد به سراغ رژیم لاغری می‌روند. این زمان‌ها مواقع اورژانسی هستند در صورتی که از قبل می‌توان خطر ابتلا به این بیماری‌ها را با برنامه رژیم لاغری کاهش داد. در ادامه با برخی از این بیماری‌ها آشنا می‌شوید:

  • افرادی که اضافه وزن دارند بیشتر دچار سرطان می‌شوند.

سرطان روده بزرگ، سرطان دیواره رحم، سرطان کلیه، سرطان پستان (به ویژه در خانم‌هایی که یائسه شده‌اند بیشتر دیده می‌شود)، سرطان مری، سرطان کیسه صفرا و سرطان لوزالمعده در افراد چاق بیشتر شایع است.

  • وقفه تنفسی یا آپنه دارند

در بیشتر موارد دستگاه تنفسی افرادی که چاق هستند دچار مشکل است. در طول شب این افراد نمی‌توانند به راحتی به خواب عمیق فرو بروند. معمولا خر و پف می‌کنند و چندین بار از خواب بیدار می‌شوند. همین عامل باعث می‌شود در طول روز خسته، خواب آلود باشند و نتوانند بر روی کارهای خود تمرکز کافی داشته باشند. در نتیجه بر روی سیستم عصب این افراد هم تاثیر مخربی گذاشته و مدام استرس دارند.

  • با ریفلاکس یا برگشت اسید به معده درگیر هستند

اولین توصیه پزشکان به افرادی که دستگاه گوارش آنان مشکل دارد، تنظیم برنامه غذایی و کاهش وزن است. به این دلیل که، وقتی فردی چاق است ریفلاکس معده هم بیشتر اتفاق می‌افتد، در نتیجه خطر ابتلا به سرطان مری هم افزایش می‌یابد. بنابراین، اگر معده شما دچار مشکل است، برای کاهش این عارضه برنامه رژیم لاغری را در اولویت زندگی خود قرار دهید. البته باز توصیه ما این است، به سراغ افراد متخصص بروید و خودسرانه به سراغ انواع رژیم لاغری نروید.

  • دیابت با چاقی رابطه مستقیم دارد

تمام افراد دچار وزن تمایل بیشتری به مواد قندی دارند. ارتباط بین این دو انقدر زیاد است که وقتی افراد شروع به کاهش وزن می‌کنند درصد تمایل به مواد قندی هم کم می‌شود.

 

ما در اینجا تعداد کمی از بیماری‌های مرتبط با چاقی را بیان کردیم. بنابراین اگر خودتان را دوست دارید با اجرای برنامه رژیم لاغری به خود کمک کنید. با این کار خود شما خوشحال‌ترین فرد روی زمین هستید.

 

با اجرای برنامه رژیم لاغری موقعیت خود را در جامعه تغییر دهید

با اجرای رژیم موقعیت خود را در جامعه تغییر دهیدوقتی برنامه غذایی داشته باشید کم کم اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد. با کاهش وزن احساس می‌کنید شما که توانستید با رعایت برنامه رژیم لاغری کار به این بزرگی انجام دهید از عهده کارهای بزرگ دیگر هم بر میایید. در نتیجه بین اطرافیان جذابیت پیدا می‌کنید.

این کار شما باعث می‌شود دیگران نیز به خود توجه بیشتری داشته باشند. آن‌ها هم به برنامه غذایی و سبک زندگی خود توجه بیشتری نشان دهند. به علاوه روابط زناشویی شما هم بهبود پیدا می‌کند. حتی در سازمانی که کار می‌کنید ممکن است متوجه تغییر رفتار دیگران شوید؛  اگر از سمت کارفرما یا مدیر ترفیع گرفتید اصلا تعجب نکنید.

 

در نهایت برنامه رژیم لاغری این کمک‌ها را به شما خواهد کرد:

سلامت جسمی و روحی بزرگترین نعمت‌های زندگی هستند. برای محافظت از روح و جسم خود باید برنامه غذایی استانداردی داشته باشید. با رعایت بهترین رژیم غذایی است که خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها کاهش پیدا می‌کند، در جامعه جایگاه اجتماعی بهتری پیدا می‌کنید، بدن شما از شما تشکر می‌کند (در طول روز پرانرژی‌تر خواهید بود و فعالیت‌های روزانه خود را با سبک بالی انجام می‌دهید).

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید