معرفی سه اپلیکیشن کاربردی کاهش وزن

0
3299
اپلیکیشن موبایل لاغری
اپلیکیشن موبایل لاغری

کاهش وزن یکی از مسائلی است که ذهن بسیاری از ما را درگیر کرده است. اصولاً برای هرچه که ذهن انسان را درگیر کند، اپلیکیشنی نیز ساخته می‌شود. اپلیکیشن‌ها ابزارهایی هستند که امروزه برای هر کاری، از نقل و انتقال پول گرفته تا دنبال کردن شخصیت‌های محبوب‌مان و گوش دادن به موسیقی، از آن‌ها استفاده می‌کنیم. پس چرا برای کاهش وزن نکنیم؟ در این مقاله می‌خواهیم به معرفی سه اپلیکیشن موبایل لاغری بپردازیم تا با ویژگی‌ها و فواید آن‌ها بیشتر آشنا شویم.

با استفاده از این اپلیکیشن ها در کنار رژیم غذایی مناسب می توان به وزن ایده آل خود برسیم.

MyFitnessPal

اپلیکیشن موبایل لاغری مای فیتنس پال

MyFitnessPal (تلفظ: مای فیتنس پَل) به معنی «رفیق فیتنس من» اولین اپلیکیشن موبایل لاغری که قصد معرفی آن‌ را داریم. این اَپ از پرمخاطب‌ترین و معروف‌ترین اپلیکیشن‌های ورزشی و لاغری محسوب می‌شود.

همانطور که احتمالاً مستحضر هستید، کالری شماری یکی از راه‌های کاهش وزن است. این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا کالری‌های مصرفی روزانه خود را راحت‌تر بشمارید.

با استفاده از مای فیتنس پَل، می‌توانید کالری مورد نیاز روزانه‌ی خود را محاسبه کنید و هرچه در طول روز می‌خورید وارد اپلیکیشن کنید. این نرم افزار دارای بانک اطلاعاتی با بیش ۵ میلیون نوع غذای مختلف است که غذاهای ایرانی از سمنو گرفته تا کباب کوبیده را نیز شامل می‌شود. حتی کالری آبدوغ خیار هم دارد!

بعد از این که شما غذاهای روزانه‌ی خود را وارد اپلیکیشن کنید، برنامه به صورت خودکار میزان کالری مصرفی و همچنین مواد مغذی که دریافت کردید را به شما اعلام می‌کند. این برنامه گزارشات تغذیه‌ای شما را به اشکال مختلفی اعلام می‌کند؛ مثل نمودار دایره‌ای از درصد درشت مغذی‌های مصرفی (مثل پروتئین یا کربوهیدرات).

با کمک این برنامه می‌توانید کاهش وزن خود را نظارت کرده و همچنین دستور پخت غذاهای سالم و کم کالری را دریافت کنید. همچنین اَپ مجهز به یک شبکه‌ی اجتماعی است که می‌توانید از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید.

نقات قوت اپلیکیشن موبایل لاغری MyFitnessPal

 • MyFitnessPal امکانی به نام «Quick add» یا اضافه کردن سریع دارد که اگر فرصت کافی برای وارد کردن همه‌ی جزئیات وعده‌هایتان را نداشته باشید، کار شما را راحت می‌کند.
 • با نصب اپلیکیشن‌های ثبت فعالیت ورزشی، مثل Fitbit، این برنامه به طور خودکار اطلاعات ورزشی شما را دریافت کرده و برآیند خوراک و ورزش شما را محاسبه می‌کند.
 • برخی از امکانات اپلیکیشن پولی هستند ولی بیشترشان مجانی‌اند.

نقاط ضعف

 • برخی از اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی اپلیکیشن چندان دقیق نیستند. به علت این که بیشترشان توسط کاربران دیگر محاسبه و وارد شده‌اند.
 • به دلیل گستردگی بانک اطلاعاتی، گاهی پیدا کردن خوراکی‌های معمول‌تر، مثل هویج، چندان آسان نیست.
 • وارد کردن اندازه‌های وعده‌های غذایی می‌تواند وقت‌گیر باشد.

Lose it!

لوز ایت اپلیکیشن موبایل لاغری

Lose it! (تلفظ: لوز ایت) به معنی «کمش کن!»، یک اپلیکیشن کاربردی کاهش وزن بوده که بسیار هم پرطرفدار است. محیط کاربری برنامه بسیار سبک و ساده است. تمرکز اصلی آن هم بر روی کالری شماری و ثبت تغییرات وزن است.

در ابتدا، شما اطلاعاتی از قبیل وزن، سن و اهداف خود را به این برنامه می‌دهید. Lose it! با استفاده از این اطلاعات، میزان کالری مصرفی مجاز و یک برنامه‌ی اختصاصی کاهش وزن را در اختیار شما قرار می‌دهد. بعد از این می‌توانید به راحتی با وارد کردن غذاهایی که در طول روز خورده‌اید، کالری روزانه‌ی خود را محاسبه کنید. بانک اطلاعاتی غذاهای این اپلیکیشن، بیش از ۷ میلیون نوع خوراکی مختلف را شامل می‌شود.

یکی از ویژگی‌های خوب این اپلیکیشن کاربردی کاهش وزن ، اعلام گزارشات روزانه و هفتگی از کالری‌های مصرفی است. همچنین می‌توانید تغییرات وزن خود را روی نمودار مشاهده کنید. ویژگی کاربردی دیگر این اپلیکیشن، «Snap It» نام دارد که می‌توانید از غذای خود عکس بگیرید و کار محاسبه را به اپلیکیشن واگذار کنید.

این نرم افزار هم مانند MyFitnessPal فروم و شبکه‌ی اجتماعی دارد که می‌توانید از تجربیات دیگران استفاده یا سوالات خود را مطرح کنید.

نقاط قوت اپلیکیشن موبایل لاغری Lose It

 • اپلیکیشن Lose It! تیم متخصصی دارد که کالری غذاهای موجود در دیتابیس را بررسی و تایید می‌کنند.
 • محیط کاربری و استفاده از نرم افزار بسیار ساده است. در مورد بیشتر امکانات هم نیازی به تهیه‌ی نسخه پولی ندارید.
 • این اپلیکیشن نیز قابلیت هماهنگ شدن با سایر اپلیکیشن‌های کاهش وزن و ورزشی را دارد.
 • اکثر غذاهای ایرانی در بانک اطلاعاتی این اپلیکیشن موجود است.

نقاط ضعف

 • Lose it! میزان ویتامین‌ها و مواد معدنی روزانه شما را ثبت نمی‌کند.

SparkPeople

اسپارک پیپل اپلیکیشن موبایل لاغری

SparkPeople (تلفظ: اسپارک پیپِل) به معنی «مردم سرزنده» یک اپلیکیشن کاربردی کاهش وزن است که رابط کاربری مناسبی داشته و می‌توانید وعده‌ها، وزن و ورزش‌هایی که انجام دادید را به طور روزانه ثبت کنید. بانک اطلاعاتی غذاها بسیار متنوع بوده و بیش از ۳ میلیون خوراکی در آن ثبت شده است.

وقتی که برای اولین بار در این اپلیکیشن ثبت نام می‌کنید، به طور موقت به بخش ورزشی آن دسترسی دارید. این بخش شامل تصاویر و آموزش‌هایی از حرکات ورزشی عمومی و متنوع است که می‌تواند به شما در افزایش تحرک روزانه کمک کند. البته برای استفاده‌ی همیشگی، بعد از مدتی باید نسخه‌ی پولی آن را تهیه کنید.

اپلیکیشن SparkPeople از یک سیستم امتیازدهی استفاده می‌کند. وقتی به اهداف روزانه‌ای که برای خود تعیین کرده‌اید، دست پیدا می‌کنید، به شما امتیاز می‌دهد. این شیوه باعث افزایش انگیزه شما شده و بسیار موثر است.

نقاط قوت اپلیکیشن موبایل لاغری SparkPeople

 • بیشتر بخش‌های مورد نیاز، مجانی هستند.
 • با ثبت نام در اپلیکیشن به مقالات علمی اَپ در حوزه‌ی سلامت و کاهش وزن دسترسی خواهید داشت. همچنین شبکه‌ی اجتماعی فعالی در کنار اپلیکیشن وجود دارد.

نقاط ضعف

 • اطلاعات موجود در SparkPeople کمی پیچیده و گسترده است. برای همین شاید کار را اندکی دشوار کند.

رژیم غذایی آنلاین

 

نظر خودتان را ارسال کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید