متخصص تغذیه کیست؟

0
234
متخصص تغذیه

متخصص تغذیه(nutritionist) فردی است که در زمینه تغذیه و رژیم غذایی تخصص دارد. متخصص تغذیه در انتخاب غذای مناسب و تنظیم برنامه غذایی سالم شما را یاری می‌دهد و همچنین برای بیماران رژیم غذایی مناسب تدوین می‌کند و توصیه‌های غذایی لازم را به بیماران ارائه می‌کند.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را بررسی می‌کند و غذاهایی را که برای بیمار لازم است را توصیه می‌کند و نحوه صحیح عادات غذایی را آموزش می‌دهد و تاثیر برنامه را پیگیری می‌کند تا مطمئن شود برنامه غذایی داده شده موثر بوده و از نتیجه آن گزارشی تهیه می‌کند و روند درمان را ثبت می‌کند.
این متخصص برای گروه‌های مختلف مردم اعم از کودکان، میانسالان، بیماران، افراد چاق و لاغر متناسب با وضعیت و نیاز آنها برنامه غذایی تهیه می‌کند. او برای آنها تعیین می‌کند از چه نوع مواد غذایی و به چه میزان روزانه مصرف کنند.
افراد بیمار تحت نظر متخصص قرار می‌گیرند تا به آنان در انتخاب برنامه غذایی مناسب با توجه به شرایط ویژه ای که دارند کمک شود و روند درمان تسریع یابد. از بیمارانی که به این متخصصین مراجعه می‌کنند می‌توان به بیماران دیابتی، بیماران کلیوی، بیماران گوارشی و کبدی، بیماران قلبی و بیماران سرطانی که در دوره شیمی درمانی یا رادیوتراپی قرار دارند و خیلی از بیماری‌های دیگر که نیاز به تغذیه مناسب در بهبود یا کنترل بیماری دارند.
از بیمارانی که به این متخصصین مراجعه می‌کنند می‌توان به بیماران دیابتی، بیماران کلیوی، بیماران گوارشی و کبدی، بیماران قلبی و بیماران سرطانی که در دوره شیمی درمانی یا رادیوتراپی قرار دارند و خیلی از بیماریهای دیگر که نیاز به تغذیه مناسب در بهبود یا کنترل بیماری دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه رجوع کنیم؟

رژیم

انجام دادن همه کار و تکان نخوردن وزن

وقتی احساسی می شوید پرخوری می کنید

لاغری زیاد

بارداری

مداوم فکر کردن در مورد غذا

کلسترول بالا

و…

 

به مناسبت روز رژیم درمانگر، ۲۰% تخفیف برای تمام افرادی که تا ۳۰ اسفند درخواست رژیم دهند در نظر گرفته ایم.

 

نظر خودتان را ارسال کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید