عوارض لاغری با لیزر

0
20041
عوارض لاغری با لیزر

معمولا افرادی که دارای اضافه می‌باشند بعد از امتحان کردن انواع رژیم‌های لاغری وقتی موفق به از بین بردن توده‌ی چربی انباشته شده در بدن نمی‌شوند، به سراغ لاغری با لیزر می‌روند. عوارض لاغری با لیزر به اشکال گوناگونی رخ می‌دهند که در ادامه این متن به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

درمان لیزر برای از بین بردن چربی در سال ۲۰۱۵ تصویب شده است. در طول ۲۵ دقیقه آزمایش، لیزر سلول‌های چربی را هدف قرار داده و آن‌ها را تا یک درجه گرم می‌کند که به ساختار آن‌ها آسیب می‌رساند.

مکانیسم‌های خنک کننده برای اطمینان از آسیب دیدن پوست استفاده می‌شود و در این حال ممکن است فرد در طول درمان احساس گرما‌زدگی کند، اما معمولا دردناک تلقی نمی‌شود.

انواع درمان و عوارض لاغری با لیزر

لیزر لاغری استرابری نوعی درمان لیزری می‌باشد که برای چاقی‌های موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که تمایل به روش‌های جراحی و لیپوساکشن ندارند از لاغری با لیزر کم توان بهره می‌برند و معمولا در همان جلسات اولیه تغییراتی را در بدن احساس می‌کنند.

لاغری با لیزر استرابری معمولا برای آب کردن چربی‌های شکم، پهلو، ران و زیر چانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر از این نوع لیزراستفاده شود در کنار رژیم غذایی مناسب و ورزش می‌‌توان تا ۱۰ کیلوگرم در ماه وزن کم کرد. این دستگاه شبیه یک توت‌فرنگی و به اندازه‌ی یک توپ بسکتبال می‌باشد که درمان با آن بدون درد است که فرد را لاغر می‌کند.

لیزر استرابری چگونه کار می‌کند

لیزر استرابری یک فناوری لیزر با سطح پایین می‌باشد که در کشور انگلستان ایجاد شده‌است. در حال حاضر در مطب‌های جراح پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد به صورت یک کمربند می‌باشد که حاوی لیزرهای قرمز رنگ در اطراف کمر، ران یا بازوها محکم می‌شود.

لیزر سردی بین ۹ تا ۱۳ میلی متر به داخل پوست نفوذ می‌کند و این امکان را به فرد می‌دهد که بدون ایجاد اختلال و یا آسیب رساندن به سلول‌ها، با سلول‌های چربی تماس پیدا کند.

سلول‌های چربی خالی می‌شود و اسیدهای چرب را آزاد می‌کند تا در بین سیستم لنفاوی حرکت کند و سر انجام از طریق ادرار دفع شود این روش غیر تهاجمی و دائمی می‌باشد که فرد باید ۱۲ ساعت بعداز عمل ورزش کند. برای تاثیر و حفظ نتیجه‌ی این روش بهتر است خوردن ماهی کبابی یا گوشت، سبزیجات و میوه‌ها ( به جز موز) را به رژیم غذایی اضافه کرد و از خوردن الکل، کیک، سیب زمینی اجتناب کرد.

نوع دوم روش لیپو لیزر

اصطلاح لیپو به معنای شکستن سلول‌های چربی می‌باشد که روش‌های مختلفی دارد. مزوتراپی یا تزریق مواد داخل بافت چربی و اولتراسونیک با استفاده از امواج صوتی. در لیزر لیپولیز از یک فیبر نور لیزر به داخل بافت برای از بین بردن چاقی استفاده می‌کنند که در اثر تابش اشعه لیزر چربی‌ها به صورت نیمه مایع در می‌آید که به راحتی جذب بدن می‌شود یا از بدن خارج می‌گردد.

این روش برای از بین بردن چربی‌های شکم، پهلوها، پشت، ران داخلی و ران‌های خارجی و همین طور زیر چانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درمان باعث می‌شود ۲۴ درصد چربی از منطقه‌‌ی مشخص شده کاهش یابد. این درمان معمولا تا زمانی که وزن بدن حفظ شود، نتایج آن معمولا دائمی است. قابل ذکر است ممکن است کسانی که دارای چربی بیش از حد هستند شاید با این درمان نتیجه‌ی چشمگیری را مشاهده نکنند.

کسانی با استفاده از این روش موفق به کاهش چربی می‌شوند که نزدیک به وزن ایده‌آل خود می‌باشند و با وجود یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم نتوانسته‌اند چربی‌های سرسخت را از بین ببرند.

لیپو لیزر چگونه کار می‌کند

  • لیپو لیزر یک روش غیر تهاجمی است که به منظور از بین بردن چربی‌های نواحی سرسخت طراحی شده و اندامی لاغرتر را به فرد هدیه می‌دهد. لیپو لیزر از گرما و دستگاه‌های لیزر برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کند. دو نوع لیپو لیزر وجود دارد:
  • روش حداقل تهاجمی
  • و روش غیر تهاجمی

روش حداقل تهاجمی

تهاجمی به معنای شکستن پوست با ایجاد برش می‌باشد که یک عمل جراحی است که شامل بی حسی موضعی می‌باشد. در این روش فرد بی حس می‌شود و روی پوست خود احساس فشار یا گرما می‌کند.

پزشک لیزر را که درون یک لوله‌ی نازک به نام کانول قرار دارد از طریق برش داخل قسمت چربی بدن وارد می‌کند گرمای ناشی از لیزر باعث چربی می‌شود که پزشک آن را خارج می‌کند یا در بدن قرار می‌دهد تا به طور طبیعی جذب بدن شود.

این گرما بدن را به تولید کلاژن جدید ترغیب می‌کند، که به سفت شدن پوست کمک می‌کند.مشاهده‌ی نتیجه‌ی این درمان بین ۱تا ۳ ماه طول می‌کشد و بهترین نتیجه پس از گذشت ۶ ماه است.

لیزر غیر تهاجمی

یک اپلیکاتور برای گرم کردن چربی در زیر پوست می‌باشد. در این روش هیچ برشی وجود ندارد. پزشک مناطقی را که می‌خواهد معالجه کند علامت گذاری می‌کندو با استفاده از اپلیکاتورهای مخصوص پوست به بدن تزریق می‌کند و با شروع لیزر فرد احساس گرمی و سردی متناوب خواهد داشت. این کار تا کامل شدن درمان ادامه دارد. همچنین در این روش پوست فرد نمی‌شکند. این نوع لیزر بعد از ۱۲ هفته نتایج خود را نشان می‌دهد.

فواید لیپو لیزر

  • عمل سرپایی است که کمتر ار ۲ ساعت طول می‌کشد.
  • دوره‌ی بهبودی پس از عمل بسیار کوتاه می‌باشد.
  • باعث خونریزی نمی‌شود.
  • چربی‌های سرسخت با این روش درمان می‌شوند.
  • فقط در عرض یک جلسه می‌توان چند قسمت از بدن را تحت درمان قرار داد.
  • چربی‌های بدن به صورت طبیعی برداشته می شوند.

عوارض لاغری با لیزر به روش لیپو

عوارضی که لیپو لیزر دارد بسیار جزئی می‌باشد. تورم خفیف، درد و کبودی و در برخی از موارد دیگر ممکن است توده‌های کوچکی ایجاد بشود که به سرعت از بین می‌رود.

اثرات لاغری با لیزر درمانی

محققان به این نتیجه رسیده‌اند که لیزر درمانی در کاهش وزن تاثیری ندارد و فقط در کاهش سایز و اندازه‌ی بعضی از اندام‌های بدن موثر می‌باشد. از لیزر درمانی در کنار روش‌های دیگر لاغری موضعی می‌توان استفاده کرد برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب در لیزر درمانی باید از رژیم غذایی مناسب و همین طور ورزش برای اثر بخشی بهتراستفاده کرد.

اگر شخص بعد از کاهش سایز رژیم غذایی مناسب را رعایت نکند دوباره افزایش سایز پیدا خواهد کرد و در صورت استفاده از لیپو لیزر مناطق دیگر نیز افزایش سایز خواهد داشت. همچنین در لاغری لیپو لیزر اگر درست انجام نشود احتمال سوختگی پوست همچنین آسیب‌های دیگر نیز وجود دارد.

در لیزر کم توان فقط اندازه‌ی سلول‌ها کوچک می‌شود و سلول‌های چربی سالم می‌مانند و اگر رژیم غذایی رعایت نشود و فرد ورزش نکند این عمل برگشت پذیر خواهد بود.

 

نظر خودتان را ارسال کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید