چاق‌های دیروز و لاغرهای امروز: عجیب‌ ترین کاهش وزن‌ ها در جهان را بشناسید

0
7038
عجیب‌ ترین کاهش وزن‌ ها دنیا

اگر شما دارید این مقاله را می‌خوانید، پس حتماً به کاهش وزن خود فکر کرده‌اید. شاید هم انواع رژیم غذایی را امتحان کرده باشید و فکر کنید وزن شما که کم نمی‌شود. اما خواندن داستان عجیب‌ ترین کاهش وزن‌ ها نشان می‌دهد هر کسی که اراده کند می‌تواند با یک برنامه رژیم لاغری و تغییر در سبک زندگی خودش لاغر شود.

چاقی بر اثر یک برنامه غذایی ناسالم ایجاد می‌شود، اما داستان افرادی که امروز می‌گوییم، اعتیاد به غذای ناسالم است. چاقی نه به معنای ده یا بیست کیلو اضافه وزن داشتن، ماجرا برای این افراد از این عددهای ساده گذشته است. این افراد آنقدر سنگین وزن هستند که حتی نمی‌توانند از روز صندلی خود جابه‌جا شوند.

ممکن است این افراد هم قبل از افزایش وزن زیاد به سراغ انواع رژیم لاغری رفته باشند اما نتوانسته باشند بر احساسات خود غلبه کنند. یکی از مشکلات رایج در کسانی که اضافه دارند، امتحان انواع رژیم لاغری و شکستهای پی در پی آن است.  زمانی که این افراد به نتیجه دلخواه نمی‌رسند، به دلیل احساس شکست دو برابر قبل غذا می‌خورند.

عامل دیگر این است که افراد چاق خودشان را دوست ندارند و به همین خاطر، دچار عارضه افزایش وزن می‌شوند.  در  این مقاله می‌خواهیم به سراغ آدم‌های سنگین وزنی برویم که واقعا با یک اراده پولادین خود را لاغر کرده‌اند می‌خواهیم سراغ این مساله برویم که آیا واقعاً نمی‌شود لاغر شد؟ یا با پیگیری و علاقه، به مرور زمان می‌توان وزن خود را کاهش داد.

 

از یک غول پیکر قدیمی به یک مانکن امروزی

ملیسا
ملیسا

ملیسا دی موریس زنی است که وزن خود را از ۲۹۶ کیلوگرم به ۸۰ کیلوگرم رسانده است. یعنی ملیسا ۲۱۶ کیلوگرم وزن کم کرده است. کاهش این مقدار وزن حیرت انگیز است.

ملیسا سرگذشت جالبی دارد. ملیسا جزو کسانی است که همیشه رویای مادر شدن را در سر می‌پروراند اما به دلیل وزن زیاد قادر به باردار شدن نبود. ملیسا با تحت نظر قرار گرفتن در ابتدا عمل “بای پس معده” را انجام داد.

  • نکته: تنها زمانی عمل بای پس معده پیشنهاد می‌شود که رژیم‌های غذایی و افزایش فعالیت بدنی روی فرد دیگر جواب ندهد. در این عمل با تغییر در سیستم گوارشی مقدار غذای مصرفی کاهش می‌یابد.

ملیسا پس از انجام این عمل سبک زندگی و برنامه غذایی خود را به طور کامل تغییر داد و فعالیت‌های ورزشی جزئی از برنامه روزانه او قرار گرفت. بدین ترتیب توانست به آرزویش برسد.

یکی از اتفاقات بعد از حاملگی برای ملیسا افزایش وزن دوباره او بود. اما با تلاش و اراده خودش و با تنظیم یک برنامه رژیم غذایی که تنها ۱۲۰۰ کالری در طی روز انرژی دریافت می‌کرد دوباره به وزن ۸۰ کیلوگرم رسید.

هم‌اکنون ملیسا در شبکه‌های اجتماعی بسیار فعالیت دارد. او که از این اتفاق بسیار خوشحال است دیگران را نیز ترغیب می‌کند سبک زندگی خود را تغییر دهند.

نمونه‌های دیگری هم وجود دارند

کاهش وزن زیادامبر راکدی، کسی بود که وزنش را از ۲۹۸ کیلوگرم به ۱۰۶,۵ کیلو کاهش داد. شاید باورش برای خودش هم سخت بود. اما او به خودش علاقه‌مند شد و تلاش کرد که دنیا را زیباتر از گذشته ببیند.

کریستینا فیلیپس، نمونه دوم است. دلیل کاهش شدید اعتماد به نفس کریستینا، مشاجره طولانی و مدام پدر و مادرش بود. او نمی‌توانست برای کنترل اضطراب خود راهی غیر از غذا خوردن پیدا کند. صدای دعوای پدر و مادر را می‌شنید و تند تند غذا می‌خورد! او وقتی که فقط ۱۲ ساله بود، ۱۳۰ کیلوگرم را رد کرده بود! و در۲۵ سالگی، رکورد ۳۰۰ کیلو شدن را هم زد. عمل بای پس معده به او کمک کرد، وزنش را حدود ۲۵۰ کیلوگرم کاهش بدهد و خودش را به وزن ایده آل، ۸۳ کیلوگرم برساند.

مارلا مک کنز هم رکورد بالای ۳۵۰ کیلوگرم داشته است. مشکل او دزدیده شدن توسط دوست پسر سابق بود. ترس از تکرار این ماجرا، او را رها نمی‌کرده است. طوری که خودش را در خانه حبس کرده بود و با غذا خوردن، کمی آرامش به دست می‌آورد!

 

کاهش وزن با اراده پولادین!

گفتنش به اندازه انجام دادنش ساده نیست! رسیدن به وزنی نزدیک به ۱۰۰ کیلوگرم از وزنی بالای ۲۷۰ کیلوگرم ، کار ساده‌ای نیست. اگر این کار اسمش اراده پولادین و عزم راسخ نیست، پس چه می‌تواند باشد؟ اما باید در نظر داشته باشیم، چاق بودن مثل همه مشکلات دیگر زندگی، قابل گذشتن و حل شدن است. کسی که عزیزی را از دست می‌دهد، سلامتی‌اش به طور جدی به خطر می‌افتد، در یک بحران مالی گیر می‌افتد و… هم مانند یک فرد چاق، نیاز دارند که اراده پولادین خودشان را فعال کنند.  امبر راکدی، کریستینا فلیپیس، مارلا مکانتس، دونالد شلتون و خیلی از عظیم الجثه‌های دیگری که وزن خودشان را با اراده و برنامه غذایی استاندارد کاهش دادند، می‌توانسته‌اند بهانه بگیرند و بی اعتماد به نفس و چاق بمانند.

  • نکته: تمام این افراد زیر نظر متخصصین لاغر شده‌اند. همه این افراد مجبور شده‌اند برنامه غذایی و شیوه غذا خوردن خود را تغییر دهند.

به جز اراده آهنین، نیاز به متخصص هم دارید

کاهش وزن به تنهایی ممکن نیست. درست است که چاق شدن، نیازی به انگیزه ندارد و مقدار زیادی استرس، کار خودش را می‌کند. اما لاغر شدن، نیاز به کمک متخصصان، تغییر برنامه غذایی و سبک زندگی شما دارد. متخصص تغذیه پیشینه پزشکی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و با توجه به نیازهای بدن شما برنامه رژیم لاغری را تنظیم می‌کند.

اینکه شما انواع رژیم لاغری را امتحان کنید، در صورتی که حتی به وزن دلخواه خود هم برسید امکان بازگشت وزن شما زیاد است. بعلاوه ممکن است با نخوردن مواد غذایی که برای سلامتی شما لازم است به بدن خود ضرر بزنید.

در این مقاله عجیب‌ ترین کاهش وزن‌ ها در دنیا را شناختید و شاید نفر بعد شما باشید.

 

نظر خودتان را ارسال کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید